جوانه حبوبات در مبارزه با بيماري‌هاي شايع مازندران
شروعي دوباره با جوانه‌ها
جوانه‌ها، دانه‌هاي گياهان خوراكي هستند كه فقط جوانه مي‌زنند (بدون كشت) تا براي خوردن آماده شوند. اين دانه‌ها مي‌توانند به خانواده غلات مثل برنج و جو تعلق داشته باشند يا به خانواده حبوبات مثل عدس و يا آفتابگردان. در هر حال تمام جوانه‌ها سر شار از ويتامين هستند كه ملوانان اروپايي از قرن هجدهم ميلادي مصرف كردند. تمام جوانه‌ها داراي فيبر زياد مي‌باشند. بايد بدانيم كه فيبر‌ها به لاغري و خوش‌اندامي شما كمك زيادي مي‌كنند. فيبر‌ها قند خون را كنترل و باعث مي‌شوند كه شاخص انباشته شدن كالري در بدن كاهش يابد. توجه داشته باشيد، جوانه‌ها براي افراد ديابتي گزينه مناسبي هستند و براي استفاده بهتر از مواد مغذي و خواص لاغري جوانه‌ها، توصيه مي‌شود كه روزانه 200 تا 300 گرم مصرف شوند. از جوانه‌ها مي‌توان در كنار وعده صبحانه، همراه با پنير و يا به صورت پوره و يا در سوپ يا سالاد استفاده نمود و همچنين براي پخت نان مي‌توان از آرد جوانه‌هاي گندم و جو، بهترين و مغذي‌ترين نان را تهيه كرد.

خانم لیدا پیرایش، از علاقه‌مندان تولید جوانه‌های حبوبات، تلاش دارد تا در مازندران هم این محصول بسیار ارزشمند را بر روی سفره‌های مردم جای دهد. ایشان در سال 70، از دانشگاه مازندران فارغ‌التحصیل شد و به مدت  8 سال در دانشگاه پیام نور به تدریس پرداخت. سپس در شرکت دارو‌سازی آنتی‌بیوتیک مشغول گردید. از صبح زود کار را شروع می‌کردند و تا دیر‌وقت در شرکت مشغول بودند. آنقدر سرگرم کار می‌شد که گاها کارش تا نیمه شب ادامه پیدا می‌کرد.. خودش برایمان اینطور می‌گوید: آنقدر از کار کردن لذت می‌بردیم که دلمان می‌خواست صبح روز بعد سریع‌تر کار را شروع کنیم. به مدت 4 سال تولید خوبی داشتیم، اما به دلیل وجود تحریم‌ها و مسائل دیگر، شرکت آن پویایی و تحرک لازم را از دست داد و ما در طول زمان روز کار خاصی برای انجام دادن نداشتیم. دیگر برایم خسته‌کننده شده بود و احساس می‌کردم تمام توانم به هدر  می‌رود، به همین علت تصمیم گرفتم دیگر آن‌جا کار نکنم.
خانم پیرایش، از نحوه ورودش در این عرصه  می‌گوید: یک سال به دنبال آغاز کار جدیدی بودم. مدام در اینترنت و بازار می‌گشتم و رزومه افراد را مطالعه می‌کردم. مشاهده کردم اغلب به محیط اطراف زندگی خودشان توجه می‌کنند و تولید محصولشان متناسب با محیط زندگی‌شان است. یک روز با خواهرم به این نتیجه رسیدیم که در مازندران کسی جوانه کار نمی‌کند. از چند نفر از دوستان مشورت گرفتیم و حتی به جهاد کشاورزی مراجعه نمودبم، اما این حرفه را نمی شناختند. احساس کردیم با توجه به بیماری‌های شایع در مازندران مانند چاقی، فشار خون، بیماری‌های کلیوی و حتی دیابت، تولید این محصول کمک بسیاری به مردم می‌کند.

آغاز فعالیت من با 10 بسته در هفته شروع شد

برای راه‌اندازی این کار مشکلات بسیاری پیش رویم قرار داشت، از اخذ مجوز‌ها جهت استانداردهای سلامت گرفته تا تایید برند و مجوز فروش و… در سال گذشته به همراه همسرم غرفه‌ای در یک محوطه نمایشگاهی دایر کردیم. همه می‌آمدند و ما را تشویق می‌کردند. از مشکلات‌مان می‌پرسیدند، اما از آن روز به بعد، کسی خبری از ما نگرفت. بزرگترین مشکل، اخذ مجوز برند است. با برداشتن بروکراسی اداری، کمک شایانی به تولید‌کنندگان خواهد شد.
وی می‌افزاید: برای تهیه تجهیزات، 30 میلیون تومان وام از بسیج سازندگی دریافت کردیم.
به اتفاق همسرم تولید را آغاز کردیم و در هفته اول بعد از تولید جوانه‌ها، فقط 10 بسته فروختیم. با یکی از دوستان که دامپروری داشت تماس گرفتیم تا مابقی جوانه‌ها را به فروش برسانیم.
در حال حاضر، با توجه به اینکه هنوز هم موانعی وجود دارد، در ماه 1000 بسته از جوانه‌ها را با قیمت تقریبی بسته‌ای 3000 تومان می‌فروشیم. البته با توجه به کیفیت و ارزش غذایی محصول، این ظرفیت وجود دارد که فروش خود را به هفته‌ای 2000 بسته برسانیم.
امیدواریم با رفع موانع،10 نفر را مشغول بکار نماییم. می‌توانیم تنوع تولید محصول هم داشته باشیم، به عنوان مثال، پوره، آرد جوانه و حتی روغن جوانه‌ها.
پس از خواندن مقاله‌های بسیار و مطالب متعدد پی بردیم که می‌توان با جوانه‌های جو، آرد تهیه کرد و با آن، نان با کیفیت پخت نمود. البته در جنوب کشور، این کار به صورت سنتی انجام می‌شود و به دلیل قند بالای جوانه‌ها و موارد دیگر، باعث پفکی شدن نان خواهد شد.

سوالات خود را مطرح کنید

avatar
  Subscribe  
Notify of