كارآفرين برتر در حوزه اقتصاد مقاومتي شهرستان سرپلذهاب :
آموزش مهمترين فاكتور در ايجاد كارگاههاي توليدي است / لزوم حمايت مسئولين از كارآفرينان حوزه اقتصاد مقاومتي
منبع اخبار : سازمان بسيج سازندگي استان كرمانشاه ,
كارآفرين برتر در حوزه اقتصاد مقاومتي شهرستان سرپلذهاب با تاكيد بر لزوم حمايت مسئولين از كارآفرينان حوزه اقتصاد مقاومتي گفت : آموزش مهمترين فاكتور در ايجاد كارگاههاي توليدي مي باشد كه در كنار تلاش وكوشش سبب موفقيت افراد مي شود .

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ؛شغل زنبورداری یكی از زیر مجموعه های بخش كشاورزی محسوب می شود و بسیاری از افراد علاقمند به این حرفه در این عرصه فعالیت دارند.

صبریه فتحی نصرآباد با مدرک دیپلم و شغل خانه داری یکی از کارآفرینانی است که با توجه به علاقه در حوزه زنبورداری اکنون مدت 2 سال است که به این حرفه مشغول می باشد.

 

حال به سراغ او رفته و از نزدیک با نحوه فعالیت و طریقه شروع کار زنبورداری گفتگویی ترتیب داده ایم:

صبریه فتحی نصرآباد در گفتگو با خبرنگارما اظهار داشت: یکی از مهمترین فاکتورهایی که سبب شد من در حوزه زنبورداری فعالیت داشته باشم، رفتن به مزرعه پرورش زنبور یکی از اقوام بود.

وی اذعان کرد: با حضور در مزرعه و آشنا شدن با فعالیت زنبورداری از نزدیک ، علاقمند این حرفه شدم و تصمیم گرفتم در این زمینه فعالیت کنم.

این کار آفرین برتر سرپلذهابی درادامه افزود: به همین منظور پس از گذراندن دوره های زنبورداری که از سوی اداره جهاد کشاورزی برگزار شد ، برای تأسیس کارگاه خود از محل سازمان بسیج سازندگی اقدام به گرفتن وام نمودم .

فتحی خاطرنشان شد: در راستای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی میزان تسهیلات دریافتی از سوی بسیج سازندگی بالغ بر 200 میلیون ریال بوده که با دریافت آن و تأسیس کارگاه خود توانسته ام اشتغالزایی برای 3 نفر دیگر را هم فراهم آورم.

وی با اشاره تولید سالانه خود اظهار داشت: میزان تولید سالانه عسل 600 کیلوگرم می باشد که درآمد سالانه 120 میلیون ریال را به همراه دارد.

این کارآفرین سرپلذهابی همچنین تصریح کرد: برای آغاز به کار از تعداد 20 کندو بهره برده ام و رفته رفته تعداد کندوها افزایش یافت.

فتحی یادآور شد: آنچه مسلم است تأثیرگذاری زنبورعسل در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است و زهر زنبورعسل در کنار خود عسل به عنوان ماده ای قوی درجهت رفع بسیاری از بیماریها مورد استفاده قرار می گیرد لذا می توان با توجه به ظرفیتهای موجود خدادادی و طبیعت بکر منطقه در این عرصه فعالیت نمود.

شهرستان سرپلذهاب با 90 هزارتن جمعیت درغرب استان کرمانشاه دارای 48 کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق می باشد.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *