وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
آگوست 23, 2016
دسته‌بندی نشده ۱ دیدگاه

گزارشي از يك كارگاه توليدي: كارگر نانوايي كه اكنون كارگاه توليد قارچ دارد

گزارشي از يك كارگاه توليدي: كارگر نانوايي كه اكنون كارگاه توليد قارچ دارد
منبع اخبار : سازمان بسيج سازندگي استان خراسان رضوي ,
يكي از نانوايان مشهدي براي تحقق فرمايش رهبري و البته تامين رزق حلال كارگاه توليد راه انداخته و كمر مشكلات را خم كرده است و توانسته بدون امتياز گاز 4 سال توليد را ادامه دهد.
http://razavi.sazandegi.ir/attachment/4095991.jpg

در سال اقدام عمل به اقتصاد مقاومتي با گذر از اينكه وعده‌هاي مسئولين زندگي مردم را به رفاه نزديك نكرده است برخي از مردم تلاش‌گر براي تأمين هزينه‌هاي زندگي واحدهاي توليدي را راه‌اندازي كرده‌اند.

يزدي يكي از توليدكنندگان قارچ دكمه است كه براي عمل به اقتصاد مقاومتي گام در عرصه توليد گذاشته است و علاوه بر تحمل سختي‌هاي كار ۴ سال يك واحد توليد را اداره مي‌كند.

يزدي اظهار داشت: شغل اصلي من خبازي است اما مايحتاج زندگي درآمد بيشتري را طلب مي‌كرد از سويي يكي از همكارانم پيشنهاد پرورش قارچ دكمه‌اي را مطرح كرد زيرا تجربه كار در اين كار را داشت.

وي ادامه داد: با پيگيري پيشنهاد همكارم در نانوايي به دنبال محلي براي اجاره واحد توليدي بودم كه مدتي زيادي زمان برد اما با ادامه جستجو يك ساختماني را پيدا كردم كه نياز به مرمت داشت.

اين توليدكننده قارچ افزود: كارگاه توليدي من در اطراف آرامگاه فردوسي است و به علت اينكه بافت روستايي دارد مشكل انشعاب گاز را ۴ سال به‌سختي گذارندم اما از كار نااميد نشدم.

يزدي بيان داشت: دو سالن ۷ تني پرورش قارچ را با هزينه ۲۰ ميليون راه‌اندازي كردم كه امروزه خوشبختانه ۲۵ درصد بازدهي دارد اما نوسانات بازار مشكل فروش را ايجاد كرده است.

وي افزود: تجربه دو دوره خسارت رادارم يكي از خسارات را به علت ناآشنايي و سهل‌انگاري كسي كه كمپوست قارچ را حمل مي‌كرد متحمل شدم.

اين توليدكننده قارچ بابيان اينكه خانواده‌ام از شغل جديم رضايت دارند، افزود: به‌طور متوسط از دو سالن ۱۲۰ متري ماهيانه ۲ ميليون تومان درآمد دارم كه حقوقي راضي‌كننده است اما جبران سختي‌هاي توليد نمي‌شود.

يزدي ادامه داد: براي دريافت انشعاب گاز به شركت گاز مراجعه كرده‌ام كه آن‌ها كار من را به شهرداري پاس مي‌دهند و شهرداري هم جهاد كشاورزي براي دريافت مجوز آن‌هم براي دو سالن.

وي در انتها بيان داشت: يك توليدكننده بايد از سمت ادارات حمايت شود زيرا خود براي تأمين معيشت اش تلاش كرده است.

انتهاي پيام/


۱ نظر درباره این مطلب

  1. AlfredVaw

    wh0cd360778 generic mobic

    پاسخ

نظر