وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
آگوست 26, 2016
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

گامي درتحقق اقتصاد مقاومتي با پرورش زنبور عسل در پاوه

گامي درتحقق اقتصاد مقاومتي با پرورش زنبور عسل در پاوه
منبع اخبار : سازمان بسيج سازندگي استان كرمانشاه ,
http://kermanshah.sazandegi.ir/attachment/4282472.jpg

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسيج سازندگي ، اقتصاد مقاومتي چندين سال است كه با هدف تقويت و مصرف كالاي داخلي پاي در سفره ايراني كذاشته و توانسته براي چنديدن هزار جوان ايراني ايجاد شغل نمايند .

والي شريفي جواني است كه توانسته است با پرورش زنبور عسل،شغلي را براي خود انتخاب و ناني را از اين طريق كسب نمايد.

وي در خصوص پرورش زنبور عسل مي گويد :پرورش زنبور عسل در مناطقي مثل منطقه ما كه آب و هوايي خوبي دارد و از يك جهت چون منطقه كوهستاي است مي تواند در زمينه باغداري و كشاورزي هم مفيد باشد.

وي گفت: پرورش زنبور عسل با توجه به اين كه هزينه هاي كمي براي شروع مي خواهد مي تواند شغل خوبي براي جوانان جوياي كار در اين منطقه باشد.

وي با بيان اينكه علاقه خاص من ايجاب مي كند كه اين شغل را ادامه دهم ادامه داد: چندين سال است كه من به پرورش زنبور عسل مشغول هستم و در اين زمينه تجربيات لازم را در چگونگي پرورش آنها با گذراندن سه دوره در حدود 9 سال دارم.

شريفي با بيان اينكه با كمك تسهيلات بسيج سازندگي اين طرح را توانستم توسعه بدهم گفت: در ابتداي وارد شدن به اين شغل تجربيات لازم در پرورش زنبور عسل را هم در كلاس هاي آموزشي جهاد كشاورزي كسب كرده ام ولي اكنون هيچ گونه حماتي را براي ما انجام نمي دهند.

وي نبود سرمايه را از مشكلات اصلي اين حرفه بيان كرد و گفت: با سرمايه مي توانم همين 15 عدد كندوي زنبور عسل را افزايش و توسعه دهم.

وي در پايان با بيان اينكه كساني كه قصد پرورش زنبورداري را دارند بايد حتما به اين شغل مشغول شود گفت: در اين منطقه معمولا برداشت عسل را از اواخر شهريور ماه و اوايل مهر ماه آغاز مي كنند كه ، اميدواريم برداشت خوبي را از اين محصول در سال جاري داشته باشيم.


نظر