وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
سپتامبر 16, 2016
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

کسب و کار Foursquare با ایجاد کردن لیست از مکان‌ها، رستوران‌ها، موزه ها و کافه‌های مورد علاقه خود

کسب و کار Foursquare

attachFull962824
Foursquare یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی مبتنی بر سیستم مکان یابی GPS بر روی تلفن‌های هوشمند است.

در این اپلیکیشن، کاربران می‌توانند علاوه بر استفاده از امکانی به نام Check-in در هر مکان جالبی که حضور پیدا می‌کنند، نکته‌ها و پیشنهادهای دیگر کاربران را درباره آن مکان بخوانند و یا خودشان به آن نکته ها مواردی را اضافه کنند.

Foursquare سرویسی است که در سال ۲۰۰۹ توسط دنیس کراولی و نوین سالوادوری ایجاد شده است. کراولی در سال ۲۰۰۵ پروژه مشابهی را در مقیاس کوچک‌تر به عنوان پروژه پایان نامه کارشناسی ارشد خود انجام داده بود. آن پروژه توسط گوگل خریداری شد. کراولی و سالوادوری در سال ۲۰۰۹ همان پروژه را گسترش دادند و Foursquare را به دنیا معرفی کردند.در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۰ میلیون کاربر داشتند. ۵۰ درصد کاربر خارج از آمریکا و نسبت مساوی کاربران زن و مرد هم دو آمار دیگر مربوط به این اپلیکیشن است.

ایجاد کردن لیست از مکان‌ها، رستوران‌ها، موزه ها و کافه‌های مورد علاقه خود، دیدن تاریخچه مکان‌هایی که در ماه و یا سال گذشته به آن‌جا رفتید، جست و جوی مناسب، دریافت مدال‌های مختلف در مکان‌ها و شهردار شدن و مدیر شدن بر اساس تعداد Check-in هایتان از دیگر امکانات و جذابیت‌های Foursquare است. بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها هم براساس Check-in هایتان به شما نوشیدنی یا سالاد مجانی می‌دهند یا در فاکتورتان تخفیف قائل می‌شوند. کافه‌ها و رستوران‌هایی در همین ایران خودمان هم این جایزه‌ها را می‌دهند. در واقع Foursquare یک اپلیکیشن جهانی است که نگاه محلی هم دارد. کاربران بسیار زیادی در ایران دارد و در مناطق و شهرهای مختلف اطلاعات و عکس‌های خوبی از کافه‌ها، رستوران ها و اماکن دیدنی به زبان فارسی در آن موجود است.

نظر