اگه برای خود دنبال راه اندازی کار هستی بهت کمک می کنیم و ازت حمایت می کنیم
اشتغالزایی برای 50 نفر با تولید خیار شور توسط جوان بستان آبادی
محمد وثوقی یکی از جوانان بسیجی روستای نوجده سادات از توابع شهرستان بستان آباد با تولید و بسته بندی خیارشور برای 50نفر ایجاد اشتغال کرد/بسیج سازندگی.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی، ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی یکی از روش های توسعه اشتغال و کار آفرینی و رشد پایدار در جوامع شهری و مخصوصا در جوامع روستایی به حساب می آید .

از سویی دیگر می توان گفت ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش حجم ضایعات کشاورزی محسوب می شود و به دنبال آن جلوی بسیاری از ضایعات گرفته می شود .

استفاده از صنایع تبدیلی و تکمیلیب پنجره های جدیدی از اشتغال و بهره وری را به روی جوانان می گشاید و آنها می توانند در عرصه های مختلف برای خود درآمد زایی داشته باشند .

یکی از عرصه های صنایع تبدیلی و تکمیلی تولید و بسته بندی ترشیجات و شوری جات است که جوانان روستایی می توانند با وارد شدن به این عرصه ها برای خود کسب درآمد داشته باشند.

محمد وثوقی یکی از جوانان بسیجی روستای نوجده سادات از توابع شهرستان بستان آباد است که با استفاده از صنایع تبدیلی و تکمیلی در زمینه تولید خیارشور توانسته است در جهت اشتغال و درآمد زایی برای خود و دیگران در این عرصه موفق باشد .

این که این جوان روستایی چگونه به تولید و بسته بندی خیار شور پرداخته است در نوع خود جالب است . در واقع می توان گفت دلالان خیار او را به سمت تولید خیار شور کشاندند

محمد وثوقی در فصل تابستان در زمین زراعی خود به کاشت خیار مشغول می شود و بعد از اینکه زمان کشت خیار فرا می رسد آنها را در گونی های 40 کیلویی به دلا لان با قیمت پایین می فروشد

فروختن دسترنج این جوان بسیجی به قیمت خیلی پائین او را به فکر وا می دارد تا به فکر ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی باشد که با خیار می توان تولید کرد .

وی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص جزئیات کار خود گفت: وقتی محصول خیار را برداشت می کردیم ان را به قیمت پائین به دلالان می فروختیم البته این خام فروشی در کل روستا صدق می کرد چون محصول خیار به مدت طولانی نگهداری نمی شود و بعد از برداشت ماندگاری آن کم بوده و باید سریع تر تبدیل به محصول دیگر شود.

وی افزود : بنابراین به این فکر افتادم که میوه خیار خود را به خیار شور تبدیل کنم تا بدین وسیله دست دلالان را کوتاه کرده باشم و هم این که درآمد خود را افزایش دهم. بنابراین با راهنمایی و مشورت گرفتن از کارشناسان در این زمینه یک کارگاه کوچک خیار شور سازی ایجاد کردم.

وثوقی با اشاره به این که به مدت 2 سال است به طور حرفه ای این شغل را در فصل برداشت خیار انجام می دهد ادامه داد: در سال اول فقط توانستم محصول تولیدی خود را به خیار شورتبدیل کنم و بعد از اینکه مهارت و تجربه لازم را در این کار کسب کردم از سال بعد سایر محصولات تولیدی کشاورزان روستای نوجه ده سادات را نیز خریده و به خیار شور تبدیل کرده و فروختم .

وثوقی به اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد تلاش برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد : فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی باعث شد تا من از تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی استفاده کرده و در این راستا محصولات خیار روستاهای دیگر را نیز خریداری و تیدیل به خیار شور کرده و در بازار به فروش برسانم

این جوان بسیجی مبلغ تسهیلات دریافتی از بسیج سازندگی را 30 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: با دریافت وام از بسیج سازندگی یک کارگاه بزرگ تولید خیارشور راه اندازی کرده ام.

در روش سنتی تخمیر که برای تولید خیار استفاده می شود، خواص تغذیه‌ای خیار حفظ می‌شود زیرا در این روش، از گرمادهی یا روش های کنسرو کردن خبری نیست و برای تخمیر صرفا از نمک تصفیه نشده‌ دریا یا نمک خیار شور برای درست کردن آب نمک استفاده می‌شود.

شاید جالب باشد :   چگونه من از «گلخانه» کسب درآمد می کنم؟

روش تخمیر طبیعی، خیارشور را به منبع باکتری‌های مفید تبدیل می کند. بنابراین خوردن خیارشورهای سنتی، راهی آسان برای افزایش باکتری‌های مفید روده است. این باکتری‌های مفید به افزایش ایمنی بدن کمک می کند و نیز در سنتز یا ترکیب ویتامین‌های B و K نقش کلیدی دارد. علاوه بر این هنگامی که خیار شور به طور طبیعی تخمیر می‌شود، ویتامین‌های حساس به حرارت و مواد معدنی از دست نمی‌روند. این فاکتور یکی از مهم‌ترین مزایای تهیه خیار شور تخمیری به روش سنتی است.

وی با اشاره به میزان اشتغال زایی کارگاه تولید خیار شور خود اظهارداشت: این کارگاه برای 5 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده و 45 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول کار هستند که در حال حاضر آنها را بسته بندی کرده و در انواع ظروف 1 ، 2 ، 6 و 17 کیلویی به بازارهای مصرف عرضه می کنیم

وثوقی تصریح کرد : ما در این کارگاه هیچ مشکلی از بابت فروش محصول خیارشور نداریم و در سال 94 توانستم با تولید 300 تن خیار شور و فروش حاصل از آن 100 میلیون تومان سود خالص داشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *