پولدارشو

امروزه داستان‌های زیادی درباره نوجوانانی شنیده می‌شود که بعد از ساخت یک اپلیکیشن، ثروتمند شده‌اند. بر این اساس، استارت‌آپ‌ها امروزه به بخشی از جریان اصلی رسانه‌ها تبدیل‌شده‌اند. ولی اکثر مردم تفاوت میان این کسب‌وکارها و SME های معمولی (یا همان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط) را نمی‌دانند.

بنابراین، قبل از اینکه نکاتی را درباره تبدیل کسب‌وکارهای سنتی به استارت‌آپ مطرح کنیم، باید بدانیم استارت‌آپ چیست. کلمه استارت‌آپ به‌خودی‌خود یعنی «آغاز»، یعنی دست زدن به کاری نو و کسب‌وکاری نو. اگرچه بحث‌های زیادی بر سر تعریف «استارت‌آپ» در جریان است، اما استارت‌آپ معمولا با مدل‌های کسب‌وکار نوآورانه و بر هم زننده، چه از طرق فناورانه و چه از طرق لجستیک و آماری، سروکار دارد.

چگونه تشخیص دهید زمان آن رسیده که کسب‌وکارتان را به استارت‌آپ تبدیل کنید:

تبدیل کسب‌وکار به استارت‌آپ می‌تواند صرفا به معنی انتقال کسب‌وکار به سطحی پیشرفته‌تر باشد. برای مثال، ممکن است به این نتیجه برسید که کسب‌وکار شما پتانسیل بین‌المللی شدن دارد. شاید هم راهی پیدا کنید تا فناوری را وارد فرایند کسب‌وکار نمایید که دیگران بتوانند از آن تقلید کنند. درهرصورت، اگر احساس می‌کنید کسب‌وکار شما تا سر حد مرزهایش پیش رفته است و دانشی در اختیار دارید که پتانسیل تاثیرگذاری روی بازار را دارد، زمان آن رسیده که مسیر استارت‌آپ شدن را آغاز نمایید.

برای توسعه استارت‌آپتان به چه چیزهایی نیاز دارید:

اگر تصمیم گرفته‌اید که کسب‌وکار سنتی خود را به استارت‌آپ تبدیل کنید، به دو عنصر اساسی نیاز دارید: نوآوری و فناوری‌های جدید.

موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱. ایده‌های خود را سازمان‌دهی کرده و از خود سوال بپرسید: کسب‌وکار من چه مشکلی را قرار است حل کند و برای این کار از چه روشی قرار است استفاده نماید.

۲. مصرف‌کننده یا مخاطب خود را تعریف کنید: به خاطر داشته باشید که مخاطب، همان گروه هدف استارت‌آپ شماست. هر چه بیشتر مخاطب خود را بشناسید، بهتر می‌توانید راهی را کشف یا تعریف کرده تا خدمت یا محصولی را برای حل مشکلش به او ارایه کنید.

۳. مصرف‌کنندگان خود را عمیق‌تر درک کنید: سن، جنسیت، حرفه، مشکلات و دغدغه‌های روزمره مصرف‌کنندگانتان، محل زندگی آن‌ها و همچنین وضعیت مالی‌شان را شناسایی کنید.

۴. وضعیت رقابت را تحلیل کنید: درباره استارت‌آپ‌هایی که شکست‌خورده یا موفق شده‌اند، تحقیق کنید. این تحقیقات، اطلاعات بسیار زیاد و مفیدی را برای کسب‌وکار شما به همراه دارند.

۵. بعد از به دست آوردن این اطلاعات ، تعیین کنید که نیازهای شما از دیدگاه فنی و طراحی کدامند.

۶. به دنبال مشاور باشید: یادگیری از کارشناسان و متخصصان حوزه موردنظرتان همواره به نفع شماست. همچنین، دانستن اینکه برای کمک به رشد کسب‌وکارتان به کدام تغییرات مالی نیاز دارید، برایتان مفید خواهد بود.

منابع زیادی وجود دارند که می‌توانند شما را در مورد نحوه راه‌اندازی یک استارت‌آپ راهنمایی کنند. به دنبال برنامه‌هایی باشید که این فرایند را تسریع می‌کنند؛ مانندParallel18 و Grupo Guayacán در پورتو ریکو، Start-Up Chile و Alpha Accelerator در جمهوری دومینیکن، Founders Institute که بخش‌های مختلفی در سرتاسر جهان دارد، و نیز برنامه‌های دیگری که می‌توانند در همان اجتماع خودتان به شما کمک نمایند استراتژی رشد کسب‌وکارتان را توسعه دهید.

مهم‌ترین مساله این است که محدوده آرامش خود را کنار گذاشته و سعی کنید فراتر از محدوده کسب‌وکار سنتی خود گام بردارید. به دنبال فرصت باشید و جرئت آن را داشته باشید که استارت‌آپی با تاثیر بسیار زیاد و پتانسیل جهانی ایجاد کنید.

منبع:

http://www.ictstartups.ir

نوشته چگونه یک کسب‌وکار سنتی را به استارت‌آپ تبدیل کنیم اولین بار در پولدار شو! پدیدار شد.

Original Article

سوالات خود را مطرح کنید

avatar
  Subscribe  
Notify of