وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
اکتبر 20, 2018
10 تا 15 میلیون تومان بدون دیدگاه

پرورش 8000 جوجه بوقلمون در سال با سرمايه اوليه 10 ميليون تومان

پرورش 8000 جوجه بوقلمون در سال با سرمايه اوليه 10 ميليون تومان
منبع اخبار : روابط عمومي سازمان بسيج سازندگي ,
يك توليدكننده بوقلمون توانسته است با سرمايه اوليه 10ميليون تومان به پرورش 8000 جوجه بوقلمون در سال دست يابد.
http://www.sazandegi.ir/attachment/3792877.jpg

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادي، خانم رباب فرهود كه ساكن آذربايجان شرقي است در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس اقتصادي روزنامه كيهان اظهار داشت: مدت 3 سال است كه به پرورش بوقلمون مي‌پردازم و الان به جايي رسيده‌ام كه ساليانه 8000 جوجه بوقلمون پرورش مي‌دهم.

وي كه هم‌اكنون تخصص بالايي در پرورش بوقلمون مادر دارد افزود: هميشه در اين فكر بودم كه من هم مثل جوانان دوران دفاع مقدس خدمتي به كشورم داشته باشم، از اين رو با توجه به نياز كشور به مسئله خودكفايي بهترين راه براي خودكفايي را در توليد يافتم، لذا با توجه به علاقه من به محيط زيست و جانداران تصميم گرفتم به پرورش بوقلمون رو بياورم.

من ابتدا بدون هيچ‌گونه تجربه‌اي فقط با داشتن علاقه و با تهيه 10ميليون تومان وارد اين كار شدم، طرحم را با سازمان بسيج سازندگي مطرح كردم، مسئولين اين سازمان همچون بسيجيان عاشق بسيار دلسوزانه با اعطاي تسهيلات بانكي 25 ميليوني مرا در راه‌اندازي اين طرح ياري كردند، شروع به كار كردم و با پشتكار خودم و همسرم توانستيم موفقيت‌هاي اوليه را در اين كار بدست بياوريم.

وي افزود: براي پيشرفت و ارتقاي كار در ادامه توليد به جهاد كشاورزي مراجعه كرديم ولي متاسفانه اين سازمان علي‌رغم اين كه وظيفه‌شان كمك به توليد و كارآفرينان است فقط با فيلم‌برداري و نمايش آن به مدت 10 دقيقه از طريق شبكه استاني و همچنين با دادن 4 هزار ليتر گازوئيل در سال شانه از بار مسئوليت خارج كرد.

خانم فرهود همچنين اضافه كرد: من و جوانان امثال من كه با تمام عشق و علاقه و توان وارد عرصه توليد و خدمت به كشورشان مي‌شوند از دولت‌مردان انتظار داريم كه ما را در اين عرصه ياري كنند، اگر نمي‌توانند به صورت مالي ما را كمك كنند، لااقل مي‌توانند با آموزش و يا در زمينه بازاريابي ما را ياري كنند، كه متاسفانه همين مسئله را هم دريغ مي‌كنند.

خانم رباب فرهود به جوانان توصيه كرد: كار پرورش بوقلمون كار بسيار سودآوري است به طوري كه در يك دوره شش ماهه جوجه‌ريزي حداقل سود 50 درصدي دارد و هر چقدر كه در اين راه سرمايه بريزي مي‌تواني پس از 6 ماه دو برابر آن را برداشت كنيد.

خانم فرهود، كم‌كاري در فرهنگ‌سازي مصرف گوشت بوقلمون، سالن، آب و فروش گوشت بوقلمون را از عمده مشكلات در راه توليد پرورش بوقلمون ذكر كرد و گفت: به جوانان توصيه مي‌كنم كه قبل از شروع به كار با افراد صاحب تجربه در اين امر مشورت كنند زيرا من به دليل نبود بازار در داخل كشور مجبورم بوقلمون را به صورت زنده به دلال با قيمت 12 هزار تومان بفروشم و دلال همين بوقلمون را حداقل با قيمت 20 هزار تومان به كردهاي عراقي مي‌فروشد، اين در حالي است كه اگر دولت اين زمينه را براي من فراهم مي‌كرد من مي‌توانستم، گوشت، پر و ساير فرآورده‌هاي بوقلمون را با قيمت واقعي بفروش برسانم.

خانم فرهود مالك مزرعه در پايان ضمن تشكر از مسئولين صندوق مهر امام‌رضا(ع) گفت: صندوق مهر امام‌رضا(ع) برغم اين كه در اين زمينه هيچ‌گونه مسئوليتي ندارند با اعطاي وام 10 ميليون توماني با بهره 4 درصد مرا در زمينه توليد ياري كردند، چه خوب بود اين كار را مسئولين جهاد كشاورزي انجام مي‌دادند.


نظر