وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
سپتامبر 26, 2016
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

پرورش دهنده فعال قارچ : با وام بسيج سازندگي كارآفرين و فعال اقتصاد مقاومتي شدم+ تصاوير

پرورش دهنده فعال قارچ : با وام بسيج سازندگي كارآفرين و فعال اقتصاد مقاومتي شدم+ تصاوير
منبع اخبار : روابط عمومي سازمان بسيج سازندگي ,
كارآفرين موفق اهل شهرستان پارس آباد از طريق وام اشتغالزايي بسيج سازندگي يك كارگاه توليدي پرورش قارچ خوراكي در 10 قفسه چهار طبقه اي راه اندازي كرد و با توليدات و توزيع قارچ خود در عرصه اقتصاد مقاومتي بسيار موفق بوده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، همزمان با یوم الله دهه فجر، به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه پارس آباد یک کارگاه تولیدی پرورش قارچ خوراکی، صبح امروز با حضور معاون فرماندار و جمعی از مسئولان پارس آباد در محله محمدرضالو این شهرستان افتتاح و به بهره‎برداری رسید. 

‘صمدی’ کارآفرین و پرورش‎دهنده قارچ خوراکی در آئین افتتاح این کارگاه تولیدی به خبرنگار آران مغان گفت: این پروژه در مساحت 160 مترمربع در 10 قفسه چهار طبقه ای طراحی شده است و کشت قارچ خوراکی در این کارگاه تولیدی انجام می‎گیرد.

وی که از بسیجیان فعال شهرستان پارس آباد است، افزود: در این پروژه سه نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و دو نفر نیز به صورت غیرمستقیم فعالیت می‎کنند.

صمدی با بیان اینکه 90 درصد تسهیلات پروژه توسط بسیج سازندگی سپاه پارس آباد تامین شده است، می گوید: برای اجرای این طرح 20 میلیون تومان وام در قالب اقتصاد مقاومتی از سوی شعبه نگار نصر و 4 میلیون تومان هزینه شخصی صرف شده است.

این کارآفرین موفق پرورش قارچ با تاکید بر اینکه مشاغل خانگی نقش مهمی در توسعه اقتصادی به ویژه اقتصاد مقاومتی دارند، ادامه می دهد: حمایت سپاه در پروژه‎های اقتصاد مقاومتی سبب شد تا در این عرصه ورود کرده و گامی ارزشمند در راستای تامین معاش بردارد.

وی با بیان اینکه این طرح علاوه بر درآمدزایی برای خود و خانواده، موجب افزایش سرانه تولید و جلوگیری از افزایش بی‎رویه واردات این محصول به شهرستان شده است، تصریح کرد: با تکیه به فرمایشات رهبری پا به عرصه جهاد گذاشتم و تمام توان خود را برای به ثمر رسیدن این پروژه صرف خواهم کرد.

صمدی از حمایت‎های شعبه نگار نصر استان و بسیج سازندگی سپاه ناحیه پارس آباد که در اجرای این پروژه نقش مهمی ایفا کردند، قدردانی کرد/منبع:اران مغان.

<head< head=””>


نظر