وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
سپتامبر 27, 2016
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

كارآفريني كه 500 كرماني را شاغل كرد/ زكات هنرم آموزش به 2هزار بسيجي بود

كارآفريني كه 500 كرماني را شاغل كرد/ زكات هنرم آموزش به 2هزار بسيجي بود
منبع اخبار : روابط عمومي سازمان بسيج سازندگي ,
يك كارآفرين اقتصادي گفت: در راستاي عمل به فرمايشات رهبر انقلاب به كار اقتصاد مقاومتي روي آوردم كه در اين زمينه نيز تاكنون بيش از 2 هزار نفر را آموزش داده ام كه از اين تعداد 500 نفر در استان كرمان در حال فعاليت هستند.
http://www.sazandegi.ir/attachment/3776910.jpg

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادي به نقل از زاهدانه، روي آوردن به اقتصاد مقاومتي براي حل مشكلات اقتصادي و كمك به معيشت خانواده ها تدبير بزرگي بود كه از سوي مقام معظم رهبري بيان شد و افراد جامعه با پيروي از فرمايشات رهبر انقلاب در اين زمينه گام برداشتند به گونه اي كه در چندسال اخير شاهد رشد و شكوفايي اقتصاد خانواده هايي بوديم كه با توليدات بومي اعم از محصولات كشاورزي، صنايع دستي وغيره هم براي خود منبع درآمدي ايجاد كرده اند و هم در كنار آن براي ديگران نيز زمينه اشتغالزايي را فراهم آورده اند.

در اين زمينه مونس صادقي مربي صنايع دستي و كارهاي هنري در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه اظهار داشت: اين هنر را شش سال است كه بصورت جدي و با علاقه انجام مي دهم و با شركت در كلاس هاي بسيج اين هنر دستي را آموزش ديدم و بعد از آن نيز در آموزشگاه هاي هنري كه هزينه بسيار بالايي هم داشتند اين كار را تخصصي ياد گرفتم.

وي گفت: از آنجايي كه زكات علم ياد دادن آن به ديگران است من نيز اولين اقدامي كه در اين راستا انجام دادم آموزش رايگان اين هنر به بسيجيان و زنان خانه دار بود زيرا معتقد بودم زنان خانه دار زيادي هستند كه علاقه مند به يادگيري كارهاي هنري هستند اما يا وقت آنرا ندارند يا هزينه ثبت نام در كلاس برايشان سنگين است از همين رو زكات هنري كه ياد گرفتم را از اين طريق ادا كردم.

اين كارآفرين اقتصادي در ادامه با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در خصوص اقتصاد مقاومتي بيان داشت: اقتصاد مقاومتي يك الگوي بومي و علمي است كه برآمده از فرهنگ اقتصادي، انقلابي و اسلامي كشور است لذا اين مهم يك تدبير براي اقتصاد كشور محسوب مي شود كه بتوانيم گام بلندي در جهت اقتصاد كشور خود برداريم زيرا هم به اقتصاد خانواده و هم به اقتصاد جامعه كمك مي كنيم.

وي از جمله هنرهاي دستي خود در اين حيطه را ساخت انواع گل ها و تابلوهاي كريستال، تزئينات روي چوب، كارهاي تزئيني سفال، زيور آلات دست ساز، انواع روميزي با مهره هاي كريستال و مرواريد، پته كرمان، نقاشي ويتراي، نقاشي برجسته روي شيشه و سراميك، ساخت انواع كيف هاي چرم دست دوز و تاج و غيره عنوان كرد.

صادقي افزود: در اين راستا تاكنون بيش از 2 هزار نفر را آموزش داده ام كه از اين تعداد 500 نفر در استان كرمان در حال فعاليت هستند.

وي با بيان اينكه كارهاي هنري آرامش بخش است، گفت: ساخت كارهاي هنري و انواع گل آرامش بخش است زيرا وقتي انسان كاري را با دست خود خلق مي كند در روحيه و زندگي اش بسيا اثرگذار است.

اين كارآفرين اقتصادي از جمله مشكلات حيطه كاري خود را نبود مكاني براي آموزش به ساير افراد عنوان كرد و گفت: همانگونه كه تاكنون سپاه سلمان استان و شركت نگار نصر در رفع مشكلات ما كمك كرده اند اميدوارم در اين زمينه هم گام موثري را جهت رفع مشكلات بردارند.


نظر