وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
آگوست 22, 2016
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

فعاليت در عرصه هاي اقتصاد مقاومتي درمان درد بيكاري است/بجاي واردات به فكر صادرات باشيم

كارآفرين برتر و كارگر نمونه استان بوشهر:
فعاليت در عرصه هاي اقتصاد مقاومتي درمان درد بيكاري است/بجاي واردات به فكر صادرات باشيم
منبع اخبار : قرارگاه رسانه و فضاي مجازي سازمان بسيج سازندگي ,
كارآفرين برتر بوشهري گفت: يكي از شاخص‌ترين برنامه‌ها در راستاي اقتصاد مقاومتي افزايش توليد و ايجاد اشتغال در حوزه‌هاي مختلف صنعت چوب در استان بوشهر است كه مي‌تواند نقش قابل‌توجهي در راستاي نرخ بيكاري باشد.
http://boshehr.sazandegi.ir/attachment/3988846.jpg

به مناسبت روز جهاني كارگر مراسمي با عنوان بزرگداشت روز كارگر با حضور مسئولين استاني و كارگران در اقشار مختلف برگزار و از برگزيدگان كارگر تقدير شد.

مجيد فخري مقدم كارآفرين برتر و كارگر بسيجي سال95 در گفت‌وگو با خبرنگار ما بابيان اينكه قشر كارگر چرخه اقتصاد است، گفت: كارگران نقش مهمي در عرصه صنعت، تجارت، اقتصاد و فرهنگ دارند و هميشه ياور كارآفرينان هستند.

اين كارگر نمونه سال 95 افزود: اشتغال يكي از مهم‌ترين شاخصه‌هاي هر جامعه است و كارگران يكي از اركان اصلي اين شاخصه‌ها هستند كه كارآفرينان و كارفرمايان بايد حامي اصلي كارگران باشند تا چرخه اقتصاد كشور با روند بهتري به سمت آينده حركت كند.

فخري مقدم با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستاي شعار سال بيان كرد: در راستاي اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل تلاش داريم با برنامه‌ريزي‌هاي دقيق، اقتصاد مقاومتي را در كارخانه مبتكران ليان راش عملي و در راستاي آن گام برداريم.

وي عنوان كرد: يكي از شاخص‌ترين برنامه‌ها در راستاي اقتصاد مقاومتي افزايش توليد و ايجاد اشتغال در حوزه‌هاي مختلف صنعت چوب در استان بوشهر است كه مي‌تواند نقش قابل‌توجهي در راستاي نرخ بيكاري باشد.

اين كارآفرين نمونه خطاب به مسئولين ابراز كرد: مسئولين استاني و كشوري بايد با ارائه خدمات و تسهيلات به واحدهاي توليدي، آن‌ها را در راستاي بهبود بخشيدن به وضعيت بيكاري كمك كنند و شعار اقدام و عمل اقتصاد مقاومتي را در شهرك‌هاي صنعتي و واحدهاي توليدي عملي كنند.

اين كارگر برتر بابيان اينكه بسياري از واحدهاي توليدي به دليل بي‌توجهي مسئولين در حال تعطيلي است، تأكيد كرد: بسياري از كارفرمايان به دليل افزايش نرخ تورم و كاهش توليد و مصرف در حال تعطيلي هستند كه اين امر موجب افزايش نرخ بيكاري در كشور و معضلات در جامعه مي‌شود.

وي اذعان كرد: بايد دستگاه‌هاي اجرايي استان و متوليان اجراي شعار اقتصاد مقاومتي به‌جاي توجه به واردات به داد توليدكنندگان داخلي برسند و زمينه صادرات كالاهاي داخلي را به كشورهاي همسايه فراهم كنند.

اين كارآفرين برتر بابيان اينكه بيش از 15سال است كه در راستاي ساخت انواع كابينت فلز و صنايع چوبي مشغول هستم،اظهار كرد: كار اقتصادي را در راستاي اقتصاد مقاومتي و هدف اشتغال‌زايي آغاز كردم و تاكنون بيش از 500 كارگر را آموزش داده‌ام كه برخي از آن‌ها هنوز در مجموعه صنعتي ليان راش مشغول و برخي نيز صاحب واحدهاي توليدي هستند.

فخري مقدم تصريح كرد: از مسئولين دعوت مي‌كنم تا از واحد توليدي و صنعتي مبتكران ليان راش بازديد كنند و توجه ويژه‌اي به واحدهاي توليدي اين كارخانه داشته باشند تا به درد برخي از واحدهاي تعطيل‌شده مبتلا نشود./چغادك نيوز


نظر