عجیب ترین شغل های دنیا

فکر می‌کنید شغل تان خیلی عجیب و غریب است؟ شاید بعد از شناختن این ۱۰ عجیب ترین شغل های دنیا متوجه بشوید که شغل شما کاملا عادی و معمولی است.

بیایید شمارش معکوس را شروع کنیم:

۱۰. توپ گلف جمع‌کن

مشاغل عجیب

توپ گلف جمع‌کن‌ها کسانی هستند که به دنبال توپ‌های گم شده‌ در بسترهای آبی در زمین‌های گلف می‌گردند. حدود ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ توپ گلف در روز توسط آنها جمع‌آوری می‌شود.

۹. کنترل‌کننده‌ی کیفیت تاس

تاسی که یک عدم توازن کوچک در مرکز داشته باشد می‌تواند در نتیجه‌ی بازی‌هایی که در آنها از تاس استفاده می‌شود تاثیر بگذارد. بنابراین هر تاس باید یک سری آزمایش‌های کنترل کیفیت را تحت نظر یک کنترل‌کننده‌ی حرفه‌ای بگذراند. این “بازرس” را دست کم نگیرید!

۸. کنترل‌کننده‌ی غذای حیوانات خانگی

کار این کنترل‌کننده، تضمین بو و مزه‌ی غذای حیوانات خانگی است. دفعه‌ی بعدی که به حیوان خانگی‌تان غذا می‌دهید، به یاد آنها بیفتید.

۷. کرم جمع‌کن

مشاغل عجیب

تا حالا به این فکر کرده بودید که کرم‌های مورد استفاده توسط ماهی‌گیرها، از کجا می‌آیند؟ کرم‌جمع‌کن‌ها روزهای بارانی و شب‌ها به دنبال کرم می‌گردند و آنها را در بازارهای سراسر جهان به ماهی‌گیران می‌فروشند.

۶. جداکننده‌ی جوجه‌های نر و ماده

کار آنها تشخیص جنسیت جوجه‌های تازه از تخم درآمده است. این کار برای آسان‌تر شدن دسته‌بندی محصولات مرغداری مثل مرغ و تخم‌مرغ است.

۵. دوشنده‌ی سم مار

مشاغل عجیب

این یکی را می‌توان از مشاغل خطرناک دانست زیرا سم از مار زنده مکیده می‌شود. سم مار امروزه در تحقیقات پزشکی و علمی برای توسعه‌ی دارو و واکسن به کار می‌رود.

۴. چپاننده‌ی مسافران قطار

دولت ژاپن افرادی را برای چپاندن مسافران به داخل قطار استخدام می‌کند تا مطمئن شود که فضای داخل قطار به طور کامل استفاده شده است.

و حالا سه شغل اول این فهرست:

۳. کنترل‌کننده‌ی شیرین‌کاری‌های ترسناک

مشاغل عجیب

آن‌ها باید مطمئن شوند شیرین‌کاری‌های خطرناکی که در برنامه‌های تلویزیون انجام می‌شوند مانند شنا در استخری که مار دارد یا خوردن سوسک ایمن هستند، قبل از این‌که شرکت‌کننده‌ها یا افراد مشهور حاضر در برنامه آنها را انجام بدهند.

۲. بوکنند‌ه‌ی گاو

مشاغل عجیب

یکی دلیل علمی برای بو کردن بادی که از بدن گاو خارج می‌شود، وجود دارد. این کار برای این انجام می‌شود که مشخص شود گاو غذای خوب می‌خورد و سالم است.

۱. کارشناس عطر

کارشناس‌های عطر زیر بغل آدم‌ها را بو می‌کنند! این کار برای اطمینان از خوب فروش رفتن بو زداها (دئودورانت) زمان ورود به بازار است.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: آنا چویی

منبع: لایف هک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *