اگه برای خود دنبال راه اندازی کار هستی بهت کمک می کنیم و ازت حمایت می کنیم
 
آقای محمد کاظم احسنی از تولید کنندگان محصولات گلخانه ای در شهرستان نی ریز می باشد که ایشان با شروع این حرکت، انگیزه تولید محصولات کشاورزی در گلخانه را در علاقمندان به کشاورزی بوجود آورده اند و امروز شاهد احداث چندین گلخانه پیشرفته در شهرستان نی ریز می باشیم.
آقای محمد کاظم احسنی از تولید کنندگان محصولات گلخانه ای در شهرستان نی ریز می باشد که ایشان با شروع این حرکت، انگیزه تولید محصولات کشاورزی در گلخانه را در علاقمندان به کشاورزی بوجود آورده اند و امروز شاهد احداث چندین گلخانه پیشرفته در شهرستان نی ریز می باشیم.
ضمن عرض سلام و خسته نباشد و خداقوت، اگه ممکنه خودتون رو معرفی بفرمایید.
علیکم السلام. بنده محمد کاظم احسنی هستم، مسئول گلخانه سبزی و صیفی جات واقع شهرستان نی ریز.

1- چند ساله که مشغول به کار گلخانه هستید؟
سال 92 با رجوع به سازمان بسیج سازندگی استان فارس و دریافت وام شروع به ساخت و ساز گلخانه کردم و تاالان در خدمت شما و همشهریانم هستم.

2- آیا شما در زمینه کشاورزی تحصیلات دانشگاهی دارید یا اطلاعاتتون رو بر اساس تجریه و نیاز بدست آورده اید؟
بنده تحصیلات دانشگاهی ندارم و بیشتر بر اساس تجربه و شرکت در کلاس های ترویجی سازمان فنی حرفه ای که در شهرمان برگزار شد آموزش دیدم و همچنین با مشاوره ای که از کارشناسان حفظ نباتات و کشاورزی داشتم اطلاعاتم تکمیل شده است.

3- شما چه میزان از وقتتان را صرف این کار می کنید؟
در دوره کشت تقریباً تمام وقت روزانه ام را به این کار اختصاص می دهم چون گلخانه داری کار حساسی است و نیاز به نظارت مداوم و مراقبت از گیاه و خاک و آفات وارد شده به گلخانه وجود دارد.
4- در مورد روند رشد خیار سبز و اینکه چه فصل هایی شما به کشتکار خیار اختصاص می دهید توضیحی بفرمایید.
اگر بخواهیم نشاء (دوره ای از رشد گیاه از جوانه زدن تا قبل از انتقال به زمین اصلی برای رشد) تولید کنیم باید از نیمه ی تیر ماه تا اوایل مرداد ماه شروع کنیم. نشاء کاری در خزانه انجام می شود که به مدت 50-40 روز جوانه گیاه جهت رسیدن به اندازه مناسب برای انتقال به زمین اصلی در خزانه می ماند.(زمین اصلی یا زمین باز است یا گلخانه)
اما روش دوم اینکه بذر را مستقیماٌ در زمین اصلی می کاریم که در این روش از تاریخ 1 شهریور تا 10 شهریور ماه اقدام به کار می کنیم با سیستم خنک کننده داخل گلخانه. دما نباید کمتر از 30 درجه باشد و دمای مناسب همان 30 درجه است. بذر در 50-40 درجه از بین می رود و بذرمان پوسیده می شود.

5-میزان محصول شما چقدر است؟ و به طور میانگین میزان سود سالیانه شما چه قدر است؟
در هر دوره و در هر 1000 متر کشت حدود 24 تن محصول برداشت می کنیم و سالیانه حدود 25 میلیون تومان درآمدزایی دارم.
6- میزان اشتغال زایی شما چه قدر بوده است؟
در زمان کشت و برداشت به حدود 4 الی 5 نفر نیاز هستند ولی در زمان غیر کشت به 1 الی 2 نفر نیاز داریم. و بطور کلی برای 7 نفر اشتغال زایی کرده ام.

 

 

 

 

 

یک دیدگاه ۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *