وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
آگوست 27, 2016
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

دانشجوي رشته طلاسازي يزد موفق به كسب نشان مرغوبيت ملي كالا شد

دانشجوي رشته طلاسازي يزد موفق به كسب نشان مرغوبيت ملي كالا شد
بانوي رييس دانشگاه علمي كاربردي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد از كسب نشان مرغوبيت ملي كالا توسط دانشجوي رشته طلاسازي اين مركز خبر داد و پذيرش دانشجو در اين رشته را گامي در تحقق اقتصاد مقاومتي دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان یزد؛ فاطمه دانش سرپرست دانشگاه علمی کاربردی، صنایع دستی و گردشگری یزد در خصوص عناوین کسب شده دانشجویان این مرکز اظهار کرد : رستم پشوتنی زاده صنعتگر فعال در حوزه طلاسازی دانشجوی  مرکز علمی و کاربردی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد موفق شد  نشان ملی مرغوبیت در رشته طلا و زیورآلات سنتی را کسب کند.

وی ضمن تبریک به این دانشجوی موفق افزود : این دانشجوی صنعتگر فعال در حوزه طلاسازی برای ارائه دو اثر خود موفق به کسب چنین عنوانی شده است.

سرپرست مرکزعلمی و کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، «اصالت»، «نوآوری در طرح» و «اجرا و قابلیت حضور» و «ارائه آن در بازار تقاضا» را به عنوان  معیارهای انتخاب این دو اثر توسط داوران دانست.
دانش تصریح کرد: یزد یکی از قطب های گردشگری است که عیار طلای آن به عنوان سوغات و صنایع مستظرفه خاص آن به شمار می رود.
وی در ادامه گفت: اصالت در  طرح های سنتی و صیانت آن در این هنر حفظ می شود که امید است با فعال شدن و پذیرش دانشجو در رشته طلا و زیورآلات سنتی در این مرکز؛ علاوه بر تربیت دانش آموختگان مهارتی در این صنعت، در اعتلای اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

لازم به ذکر است: به منظور شناخت آثار برتر در حوزه صنایع دستی دریافت داوری و اعطای مهر اصالت، تا سال 2012 میلادی توسط سازمان یونسکو انجام می گرفت که از سال 2014 این برنامه به شورای جهانی صنایع دستی محول گردیده است.

نظر