وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
سپتامبر 23, 2016
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

خودكفايي اقتصادي همراه با خودكفايي علمي/ اشتغالزايي براي 11 نفر توسط معلم زن بويراحمدي با راه اندازي صنايع تبديلي انگور

خودكفايي اقتصادي همراه با خودكفايي علمي/ اشتغالزايي براي 11 نفر توسط معلم زن بويراحمدي با راه اندازي صنايع تبديلي انگور
منبع اخبار : قرارگاه رسانه و فضاي مجازي سازمان بسيج سازندگي ,
خانم گردآفرين بويراحمدي، يكي از معلمان پيشكسوت مي باشد كه داراي مدرك فوق ديپلم در رشته علوم تجربي است و نام نخستين معلم زن بويراحمدي را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر معلم بازنشسته است/بسيج سازندگي.
http://sazandegi.ir/attachment/4225353.jpg

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسيج سازندگي سپاه فتح استان كهگيلويه و بويراحمدي؛غوره در فرهنگ ايراني هم وارد شده و ضرب المثل هايي كه در مورد اين ميوه كال هست نشانگر اين است كه ايراني ها از قديم الايام از غوره و آب آن به عنوان چاشني استفاده مي كردند ضرب المثل هايي مثل “گر صبر كني زغوره حلوا سازي” يا “غوره نشده مويز شده است” و غيره در بين ضرب المثل هايي ايرانيان قديم بوده كه هر كدام بيانگر مطلبي مي باشد.

توجه به توليدات داخلي براي تقويت اقتصاد كشور يكي از مضاميني است كه مقام معظم رهبري طي سالهاي متمادي بر آن تاكيد داشته و مسئولان را بر توجه ويژه به امر اقتصاد داخلي و به تعبير خاص تر اقتصاد مقاومتي فراخوانده اند. اين روزها كه مردم با مشكلات اقتصادي دست و پنجه نرم مي كنند بد نيست به سراغ مشاغلي بروند كه نه تنها سرمايه و امكانات خاصي نياز ندارد بلكه هم در راستاي توليدات داخلي و اقتصاد مقاومتي گام برداشته و هم درآمد مناسبي را براي خود تامين خواهند كرد.

در اين راستا سراغ يكي از بانوان موفق سي سختي در عرصه صنايع تبديلي رفتيم و گفتگوي با وي داشتيم كه خلاصه اي از آن به شرح ذيل است:

بانو گرد آفرين بوير احمدي،يكي از متقاضيان دريافت تسهيلات بانكي از سازمان بسيج سازندگي استان كهگيلويه و بوير احمد مي باشد كه با دريافت مبلغ ۱۰ ميليوت تومان توانسته است براي ۳ نفر به طور مستقيم و ۸ نفر غير مستقيم ايجاد شغل كند و با راه اندازي كارگاه صنايع تبديلي انگور (آبغوره) توانسته است ساليانه ۱۰۰۰ ليتر آبغوره ارگانيك توليد كند و گام مهمي را در عرصه اقتصاد مقاومتي در شهر سي سخت،مركز شهرستان دنا بردارد و با ايجاد اين كارگاه خانگي علاوه بر توليد آبغوره ارگانيك بدون استفاده از مواد نگه دارنده و شيميايي علاوه بر خود براي افراد جوياي كار نيز ايجاد اشتغال كند.

بانو بوير احمدي ضمن تقدير از خدمات بسيج سازندگي استان و شهرستان دنا در عرصه اشتغال گفت: هم اكنون در كنار توليد صنايع تبديلي به خياطي و گلدوزي نيز مشغول هستم و بنا دارم با گسترش اين كار فعاليت موثرتري در زمينه اقتصاد مقاومتي داشته باشم. بانو بوير احمدي افزود: در سطح شهرستان دنا و روستاهاي آن استعدادهاي فراواني در زمينه اقتصاد مقاومتي وجود دارد كه متاسفانه به خاطر نبود سرمايه لازم هم بيكار بوده و هم امكان استفاده از اين تواناييها از آنان سلب مي شود.

معلم فعال اقتصاد مقاومتي گفت: از آنجايي كه قبلا به عنوان كشاورز نمونه در شهرستان دنا مطرح شده بودم و شوق كشاورزي را دارم رو به توليدات كشاورزي آورده و با تبديل آنها توانسته ام سهمي در توليدات تبديلي داخل استان داشته باشم و علاوه بر فروش محصولات در بازار استان و شهرستان،قادر به صادرات محصولات كارگاه صنايع تبديلي ام به استان هاي هم جوار نيز باشم و مهمتر از آن براي افراد نيازمند و جوياي كار اشتغالي را ايجاد كرده باشم.

وي گفت: بنده خود در زمينه اقتصادي بخصوص براي ساكنين مناطق روستايي طرحهاي خوب و حساب شده اي دارم كه اميد دارم با اين گونه حركتها در زمينه در اختيار گذاشتن سرمايه هاي لازم از سوي بسيج سازندگي، اجرايي شد.

لازم به ذكر است خانم گردآفرين بويراحمدي، يكي از معلمان پيشكسوت مي باشد كه داراي مدرك فوق ديپلم در رشته علوم تجربي است و نام نخستين معلم زن بويراحمدي را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر معلم بازنشسته است.


نظر