جوان استهباني با پرورش زنبورعسل توليدگر نمونه شد/ آغاز پرورش زنبور عسل با 2 ميليون تومان
منبع اخبار : قرارگاه رسانه و فضاي مجازي سازمان بسيج سازندگي ,
مسعود رضايي يكي از اهالي شهرستان استهبان بوده كه توانسته با همكاري بسيج سازندگي به يك توليدگر نمونه در عرصه زنبورداري تبديل شود.
http://www.sazandegi.ir/attachment/4042907.jpg

اقتصاد مقاومتي در كل يك اقتصاد مستقل و قائم به ذات و استوار و تاب آور در برابر فشار ها و شوك ها و تحريم هاي اقتصادي مقطعي و بلند مدت را با محيط نهادي و قانوني سيستمي پويا و همبسته فراهم مي سازد كه براي توليد و رشد اقتصادي درون زا و خود جوش كه البته مجهز به ابزار و تكنولوژي بومي شده است را به دنيا معرفي مي كند.

امروزه جمهوري اسلامي در حوزه‌هاي اقتصادي خود با مسائل يا مفاهيمي مواجه است كه به هيچ عنوان تاكنون چه در عرصه‌ي نظر و در كتاب‌هاي درسي و چه در عرصه‌ي عمل و تجارب بشري مشابه و مابه‌ازاي واقعي نداشته است.

اين پايگاه خبري در راستاي توجه به اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل مناسب در اين راستا با چند عرصه كار اقتصاد مقاومتي كه توانسته اند راه در اين عرصه ها موفق عمل كنند مصاحبه انجام داده كه نشان دهنده از عزم راسخ اين عزيزان در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي است.
مسعود رضايي يكي از اهالي شهرستان استهبان بوده كه توانسته با همكاري بسيج سازندگي در توليد عرصه هاي اقتصادراه طولاني را يك شبه طي كند و امروز به يك توليدگر نمونه در دو عرصه زنبورداري و زنبورداري دست پيدا كند.

رضايي در گفت و گو با خبرنگار ما با رضايت عرصه هاي اقتصادي بسيج سازندگي و اشتغالزايي مسقتيم سه نفر در اين عرصه ها گفت: امروز كار اقتصادي همت بسيجي مي طلبد و بايد در اين راه ثابت قدم ماند.

وي به تشريح فعاليت خود در عرصه هاي اقتصادي اشاره كرد و گفت: كار در عرصه هاي اقتصادي را از سال 93 در عرصه زنبور داري شروع كردم و در دوسال اخير با همكاري بسيج سازندگي بعد از اخذ تسهيلات اقتصاد مقاومتي تعدادي ‌كندو خريداري كرديم و با بردن كندو ها به شهرهايي مختلف همانند همدان ،شهركرد و داراب فارس كه داراي مراتع خوب و متناسب با فصول مختلف سال مي باشد در اين عرصه فعاليت و امرار معاش ميكنيم.

اين بسيجي عرصه اقتصادي با تقدير از همكاري بسيج سازندگي در راستاي توسعه طرح هاي زود بازده اقتصادي،گفت:يكي از مزاياي اين طرح هاي اقتصادي اشتغال و بكارگيري سه نفر به صورت مستقيم بوده است.

رضايي به سرمايه اوليه خود براي شروع اين عرصه ها اشاره كرد وگفت: سرمايه اوليه براي اجرايي اين عرصه ها از طرف خودم 2ميليون تومان بود كه با كمك بسيج سازندگي و دريافت وام به مبلغ 20 ميليون تومان توانسته ايم عرصه زنبور داري را نيز داير كنيم.

وي به توسعه طرح هاي اقتصادي زودبازده در دهك هاي پايين جامعه اشاره كرد و گفت: اينگونه طرح هاي اقتصادي براي جامعه بسيار مفيد بوده و بايد تأثير گذاري آن را در اقتصاد جامعه و اشتغالزايي روزن افزون دانست.

اين بسيجي عرصه اقتصادي با ابراز رضايت از ميزان توليدات خود در اين عرصه هاي اقتصادي گفت:خوشبختانه ميزان درآمد و سود اين عرصه به گونه اي بوده كه شكر گذار هستيم و همين كه توانسته ايم اشتغالي براي جوانان ايجاد كنيم رضايت كامل داريم.
وي به خواسته عرصه كاران اقتصادي از دولت مردان اشاره كردو گفت: خواسته ما از مسئولان اين است كه لااقل بتوانند كاري در خور شأن اقتصاد انجام دهند و ظرفيت هاي داخلي را بيشتر رونق دهند.
اين بسيجي عرصه اقتصادي با بيان اينكه مي توان حتي با بضاعت كم و اقدام و عمل بسيجي كارهاي بزرگي كرد،افزود: دولت بايد در اين زمينه ها گام هاي موثرتري بردارد.
رضايي با انتقاد از تفكر برخي مسئولان در مورد توسعه اينگونه كارهاي اقتصادي ،گفت:مسئولان دولتي هيچگونه گام مثبتي براي راه اندازي اين طرح ها برنداشته اند و حتي به آنها مراجعه نكرده ايم و اين در صورتي كه اين كار بايد اول از همه از خود دولتمردان شروع شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *