وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
دسامبر 23, 2016
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

تسهيلات بسيج سازندگي زمينه اي براي راه اندازي توليد رب انار در پاوه/لزوم معرفي اين محصول با يك برند مشخص به ديگر نقاط كشور

تسهيلات بسيج سازندگي زمينه اي براي راه اندازي توليد رب انار در پاوه/لزوم معرفي اين محصول با يك برند مشخص به ديگر نقاط كشور
http://kermanshah.sazandegi.ir/attachment/4585585.jpg
اسماعيل صياف گفت: اكنون ما اين دستگاه تهيه رب انار را به اين شهرستان كه سالانه رب انار زيادي در اين منطقه تهيه مي شود، آورده بلكه بتوانيم با بسته بندي هاي مناسب ، اين محصول را بيش از پيش به ديگر نقاط استان و كشور معرفي كنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسيج سازندگي به نقل از هزار ماسوله، در سالهاي اخير باغات انار اورامانات به لحاظ كمي و كيفي رشد قابل ملاحضه اي داشته اند انار سوغات اورامانات باكيفيت و آبدار و در ايران كم نظير است هر سال از نيمه مهر تا اواسط آبان در باغات رنگين پائيزي پاوه نودشه ، نوسود و باينگان آئين كهن انار چيني و رب جوشاني جريان دارد.

انار نه تنها فرصتي براي اقتصاد اورامانات بشمار مي رود بلكه در تندرستي جامعه نقشي ويژه دارد خون را تصفيه و سموم مضر بدن را دفع ميكند.

تهيه رب انار فعاليتي خانوادگي و كهن است كه اصالت و مناسك تغيير چنداني نكرده و يكي از نمودهاي بكر فرهنگ و مردم شناسي اورامان در پيوند با طبيعت است.

در گذشته براي پخت رب انار عموما در همان باغ رب تهيه را تهيه مي كردند اما در حال حاضر به بركت وسيله نقليه و گاز شهري در منازل براي تهيه رب انار اقدام مي نمايند و از همه مهمتر زماني كه دستگاه تهيه رب انار در اين شهرستان توسط يك زوج جوان، آماده ارائه خدمات به عموم مردم مي گردد، بيش از پيش هم در زمان تهيه رب انار صرفه جويي شده است و هم بسته بندي هاي مناسبي را براي ارسال اين محصول به ديگر نقاط كشور آماده كرده اند.

اسماعيل صياف و شنو رستمي زاده از كساني هستند كه توانسته اند، با دريافت تسهيلات بسيج سازندگي نقش بسزايي را در معرفي محصول رب انار پاوه به ديگر نقاط شهرستان ايفا كنند.

آقاي صياف به خبرنگار ما مي گفت: امروز ، تهيه رب انار به روشهاي سنتي در باغات انار پاوه ضمن آنكه داراي كيفيت بسيار مناسبي نيز مي باشد، درست مي شود.

وي افزود: در باغات شهرستان پاوه، انارهاي آماده را پس از چينش و كوبيدن آنها با چوبي كوتاه يا گوشت كوب بر پوست انار ، دانه ها را جدا كرده و داخل ظرفي كه معمولا تشت يا ديگ است و در زير دست قرار دارد ريخته مي شود.

وي گفت: پس از آن دانه هاي انار را داخل ديگ يا قابلمه بزرگ مي ريزند و روي اجاق يا روي شعله قرار مي دهند.

وي ادامه داد: پس از آن ديگ در روي اجاق كه با چوب شعله ور است قرار داده مي شود و بعد از مدتي انار حالت پختگي پيدا مي كند.

صياف گفت: معمولا براي تهيه رب انار از انارهاي ترش استفاده مي كنند كه مرغوبيت بالاي رب را داشته باشند و انارهاي شيرين را نيز براي مصارف شخصي استفاده و يا به فروش مي رسانند.

وي تصريح داشت: تهيه رب انار كاري وقت گير و پر هزينه است، و لذا اكنون دستگاه توليد كننده ي آن در اندازه ها و طرح هاي مختلف براي استفاده افراد مختلف ساخته شده است.

وي گفت: اكنون ما اين دستگاه تهيه رب انار را به اين شهرستان كه سالانه رب انار زيادي در اين منطقه تهيه مي شود، آورده بلكه بتوانيم با بسته بندي هاي مناسب ، اين محصول را بيش از پيش به ديگر نقاط استان و كشور معرفي كنيم.

وي با بيان اينكه دستگاه تهيه رب انار در انواع مختلفي وجود دارد افزود: براي اين دستگاه ما انارها را با همان روش سنتي آماده كرده و پس از آن فرآورده محصولي را در بطري هاي مختلف و مناسب قرار مي دهيم.

وي افزود: با توجه به آنكه هزينه دستگاه تهيه رب انار از ابتدا تا انتهاي محصول به صورت اتوماتيك، بسيار بالا بود ما توانستيم دستگاه كوچكتري از اين نوع را تهيه كرده بلكه بتوانيم برند خاص اين محصول را به ساير نقاط كشور معرفي كنيم.

وي ادامه داد: با بازار يابي به عمل آمده هم اميدواريم مردم اين منطقه استقبال خوبي را از اين دستگاه داشتهه باشند.p>

وي افزود: اكنون اين دستگاه نياز به يك برند دارد تا آن را به عنوان رب انار پاوه معرفي كنيم.

وي در پايان گفت: قطعا بسته بندي مناسب اين محصول، مي تواند رب انار اين منطقه را با كيفيت خوب آن به ديگر نقاط كشور معرفي كرد.

منبع اخبار : سازمان بسيج سازندگي استان كرمانشاه ,

نظر