تحقق اقتصاد مقاومتي با اجراي پرورش مرغ بومي درسرفيروزآباد کرمانشاه
روي آوري جوانان به مشاغل ايجاد شده از سوي بسيج سازندگي باعث شده است كه حركت هاي خوبي در مسير تحقق اقتصاد مقاومتي از شعار تا عمل صورت گيرد.
http://kermanshah.sazandegi.ir/attachment/4502335.jpg

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسيج سازندگي ،اقتصاد مقاومتي يكي از مهمترين برنامه هاي كشور است كه مقام معظم رهبري با طرح اوليه آن و سپس ابلاغ سياست هاي كلي آن به همه بخش هاي دولتي و خصوصي اجراي آن را به جهت مقاومت اقتصادي امري ضروري تبين و تشريح كردند.

رهبر معظم انقلاب مي فرمايند: اقتصاد مقاومتي يك شعار نيست، بلكه واقعيتي است كه بايد محقق شود. به راستي كه رهبر انقلاب همچون هميشه همچون هميشه به هدف زده و به موضوعي اشاره كرده كه با تكيه بر آن مي توان بسياري از مشكلات اقتصادي كشور را حل كرد.

كارآفرينان با ايجاد فرصت هاي جديد اقتصادي و توليدي با استفاده از ظرفيت و پتانسيل طرح هاي اقتصاد مقاومتي در شهرستان ها و بخش هاي كوچكتر ازآن توانسته اند در زمينه رشد و شكوفايي اقتصادي كشور موثر باشند.

در همين زمينه به سراغ يكي از كارآفرينان بسيجي ساكن در روستاي باغ طيفون از توابع بخش سرفيروزآبادرفتيم و از او راجع به نحوه كسب و كارش سئوالاتي كرديم و با پشتكار و تلاش وي آشنا شديم.

*محصولات شما بيشتر مصرف داخلي دارد يا خارجي؟

بيشتر بازاري داخلي داريم و خوشبختانه با توجه به تبليغاتي كه صورت گرفته و الحمدالله علاوه بر نياز شهرستان نياز شهرستان هاي همجواررا نيز تامين مي كنيم.

*آيا اعضاي خانواده نيز در اين پروژه شما فعاليت دارند؟

بله، همه خانواده واقعاً در اين سالها هميشه يار و ياروم بودند و خواهند بود.

*مي توانيد در زمينه اي كه فعاليت دارد بيشترتوضيح دهيد؟

باتوجه به روحيه كاري كه در خود سراغ داشتم و با همكاري خانواده و دوستان در زمينه پرورش مرغ بومي و محلي فعاليت دارم كه در زميني به مساحت 100متر مشغول پرورش بيش از50قطعه مرغ بومي هستم.

*آيا از بسيج سازندگي تسهيلات اقتصاد مقاومتي دريافت كرديد؟ و زمينه اشتغال چند نفر را فراهم كرديد؟

بله، مبلغ 10ميليون تومان تسهيلات پرورش مرغ بومي و محلي پس از طي دوره هاي آموزشي پرورش مرغ محلي را دريافت كردم كه با راه اندازي اين طرح توانستم علاوه بر ايجاد شغل براي خودم زمينه اشتغال 2نفر را به طور مستقيم و 1 نفر به صورت غيرمستقيم فراهم كنم.

كلام آخر….

اميدوارم كه همه جوانان به سمت توليد سوق داده شوند كه صد البته حمايت مسئولان از توليدات را هم نبايد به فراموشي سپرد ولي از همه كساني كه در اين راه من را ياري كردند به نوبه خويش تقدير و تشكر مي كنيم به خصوص از مسئول بسيج سازندگي كه الحق و انصاف حمايت هاي جدي از ما بعمل آورد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *