اشتغالزايي خانوادگي با هفت ميليون تومان در عرصه دامداري
منبع اخبار : قرارگاه رسانه و فضاي مجازي سازمان بسيج سازندگي ,
اقتصاد مقاومتي واژه اي گهربار و ارزشمندي است كه با به كار گيري آن در عمل مي توان مشكلات اقتصادي فعلي كشور را رفع و با اتكا به توليد داخلي، وابستگي به كشورهاي خارجي را كاست/بسيج سازندگي.
http://sazandegi.ir/attachment/4434075.jpg

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسيج سازندگي، با افزايش سطح تحصيلات در بين قشر جوان، به رغم كاهش فرصت هاي استخدام در جامعه ي فعلي، همچنان همگان چشم به استخدام هاي دولتي داشته و داشته ها و استعدادهاي خود را به فراموشي سپرده اند در حالي كه با اندك پشتكار و اعتماد به نفس مي توان علاوه بر خود براي ديگران نيز به طور مستقيم و غيرمستقيم ايجاد اشتغال كرد.

از ديرباز يكي از اصلي ترين و مهم ترين مشاغل در منطقه سيستان دامداري بوده كه در طي سال هاي اخير با خشكسالي هاي متداول اين شغل كمرنگ شده و شمار زيادي از دامداران براي امرار معاش به ساير شهرها كوچ كرده اند اما در اين بين افرادي نيز وجود دارند كه همچنان اميدوارانه شغل آبا و اجدادي خود را ادامه داده و زمينه هاي امرار معاش خود و سايرين را فراهم مي آورند.

خبرنگار اوشيدا به سراغ يكي از كارآفرينان سيستاني رفته كه در منطقه شيب آب به دامداري اشتغال داشته و تنها از اين راه كسب درآمد مي كند.

خشكسالي هاي اخير تامين علوفه و خوراك دام را با مشكل مواجه كرده است

كارآفرين زابلي عنوان كرد: با تداوم خشكسالي در منطقه و كاهش فرصت هاي شغلي پس از مشورت با اعضاي خانواده و دوستان، تمامي سرمايه ي خود را صرف دامداري كرده تا از اين طريق مشكلات موجود رفع شود.

محمد رضا دهقان به خبرنگار اوشيدا گفت: از يك سال قبل با افزايش مشكلات اقتصادي با دريافت وام ۱۰ ميليون توماني از بسيج سازندگي و داشتن سرمايه اوليه هفت ميليون توماني اقدام به خريد چند راس دام سبك و سنگين و ايجاد جايگاه براي نگهداري آنان كردم.

وي ادامه داد: در حال حاضر تنها منبع درآمد خانواده ام دامداري مي باشد كه در اين راستا با اين كار ايجاد اشتغال براي خود و چهار تن از اعضاي خانواده خود كرده ام.

دهقان با بيان اينكه، شير گاوها را هر روز به فروش مي رسانم تصريح كرد: معمولا گاوها و گوشفندان را پس از پروار به فروش رسانده و سود حاصله را صرف خريد دام ديگري مي كنم.

وي تاكيد كرد: متاسفانه در طي سال هاي اخير با خشكسالي هاي متوالي وضعيت معيشتي براي دامداران و كشاورزان بسيار سخت شده كه در اين راستا شمار زيادي به شهرهاي ديگر كوچ كرده اند و اندك دامدار و كشاورز باقيمانده نيز به سختي روزگار مي گذرانند.

كارآفرين سيستاني خاطرنشان كرد: خشكي بستر هامون و كمبود آب سبب كاهش علوفه و خوراك دام سبب افزايش قيمت خوراك آنان شده بنابراين سوددهي را در پرورش دام كاهش داده است.

وي ابراز داشت: جوانان سيستاني با نشستن در خانه و در انتظار استخدام ماندن تنها عمر خود را تباه مي سازند بنابراين با اراده و مشورت با اهل فن و توكل بر خدا به دنبال ايجاد اشتغال براي خود باشند تا از اين طريق با پاي گذاشتن در راه اقتصاد مقاومتي به برون رفت كشور از مشكلات اقتصادي كمك كنند/اوشيدا.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *