وبلاگ

خانه مشاغل خانگی
آگوست 25, 2016
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

استمداد كارآفرين اقتصاد مقاومتي بانه‌اي از رسانه‎ها جهت جلوگيري از متوقف كردن طرح تكثير ماهي

حمايت شعاري مسئولين از اقتصادي مقاومتي/
استمداد كارآفرين اقتصاد مقاومتي بانه‌اي از رسانه‎ها جهت جلوگيري از متوقف كردن طرح تكثير ماهي
منبع اخبار : روابط عمومي سازمان بسيج سازندگي ,
يكي از طرح‎هاي مهم استاني كه با مخالفت يكي از دستگاه‎هاي اجرايي مواجه شده، مركز پرورش و تكثير ماهي در بانه است كه علي‌رغم بومي بودن و مولد بودن آن، توسط يكي از دستگاه‎هاي اجرايي به بهانه مريض بودن ماهي‎ها متوقف شده و سازمان مذكور اجازه ادامه فعاليت به آنها را نمي‎دهد.
http://kordestan.sazandegi.ir/attachment/4017756.jpg

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سازمان بسيج سازندگي كردستان، “تأمين شرايط و فعال‌سازي كليه امكانات و منابع مالي و سرمايه‌هاي انساني و علمي كشور به منظور توسعه كارآفريني و به حداكثر رساندن مشاركت آحاد جامعه در فعاليت‌هاي اقتصادي با تسهيل و تشويق همكاري‌هاي جمعي و تأكيد بر ارتقاء درآمد و نقش طبقات كم‌درآمد و متوسط.” اولين بند سياست ابلاغي اقتصاد مقاومتي از سوي رهبر انقلاب اسلامي است كه نقش تمام آحاد جامعه در شكوفايي اقتصاد و تاثيرافراد كم‎درآمد را در اقتصاد هر منطقه و شهري تبيين كرده است.

امسال نيز از سوي رهبر انقلاب با نام “اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل” نامگذاري شد كه اهميت اجراي سياست‎هاي اقتصاد مقاومتي و مقاوم سازي اقتصاد كشور بيش از پيش براي همگان مبرهن گشته است.

استان كُردستان به واسطه محروميت‎هاي تاريخي و همچنين نبود اعتبارات آنچناني به دليل كم‎كاري برخي از مسئولين كنوني و ادوار گذشته، همواره با مشكلات اشتغال و توسعه نيافتگي مذمن مواجه بوده است.

در سال‌هاي اخير با همكاري نهادهاي انقلابي نظير بسيج سازندگي وام‎هاي قابل توجهي جهت راه‎اندازي مشاغل كوچك و زود بازده در راستاي اجراي اقتصاد مقاومتي و همچنين ايجاد اشتغال به بسياري از شهروندان كُردستاني اعطا گرديده كه توانسته تاثيري مثبت بر روحيه تلاشگري و توليد بومي استان داشته باشد.

در اين ميان نيز برخي از طرح‎هاي بومي و زود بازده كوچك با سنگ اندازي برخي از ادارات و اشخاص به نتيجه نرسيده و به تعطيلي كشيده شده است.

يكي از اين طرح‎هاي مهم استاني كه با مخالفت يكي از دستگاه‎هاي اجرايي مواجه شده، مركز پرورش و تكثير ماهي در بانه است كه علي‌رغم بومي بودن و مولد بودن آن، توسط يكي از دستگاه‎هاي اجرايي به بهانه مريض بودن ماهي‎ها متوقف شده و سازمان مذكور اجازه ادامه فعاليت به آنها را نمي‎دهد.

سايت نواي آبيدر بر اساس رسالت كاري خود در راستاي انعكاس مشكلات مردمي با “رحمان ميرزايي” مدير شيلات كردستان موضوع را در ميان گذاشت.

وي در پاسخ به سوال خبرنگار نواي آبيدر مبني بر تخريب اين استخر و نگراني مالك اين طرح گفت: مشكل بوجود آمده اختلاف سليقه است كه در روزهاي آتي با برگزاري جلسه حل مي‎شود.

در همين راستا “لقمان پزشكي” مدير اين طرح بومي و مولد در گفتگو با خبرنگار نواي آبيدر گفت: طرح ما يكي از بزرگترين طرح‎هاي پرورش و تكثير ماهي است كه متاسفانه به دليل برخي جريانات و سنگ‎اندازي‌هاي ادارات اجرايي با مشكل مواجه شده است.

وي اظهار كرد: در سال 92 در جلسه‌اي در تهران به ما فشار وارد شد كه بايد تخم‌هاي خارجي غير ايراني را در استخرهاي خود پرورش دهيم در حالي كه ما توليد بومي داخلي داريم و نيازي به واردات اين تخم‎ها نيست.

پزشكي ادامه داد: متاسفانه در استان نيز، سازمان دامپزشكي پس از اين جريان به بهانه مريض بودن تخم‎هاي ماهي مارا مجبور به معدوم سازي و خشك كردن استخر تا 6 ماه كرده و خسارت 450 ميليون توماني را به ما وارد كرده است.

اين شهروند كُردستاني تصريح كرد: از مقدار ضرر وارد شده به استخر بنده، 25 ميليون تومان برآورد خسارت كرد كه تنها 2 ميليون تومان از آن به حساب من واريز شد.

وي گفت: پس از معدوم سازي دور قبل تخم‌ها، اداره دامپزشكي بار ديگر به بهانه استخر و تخم آلوده درصدد معدوم سازي اين تخم ها است و ما نيز به آنها گفته‎ايم كه با چه دليل و سند و مدركي اين گفته‌ها بيان مي‌كنيد.

پزشكي تصريح كرد: متاسفانه در شهرستان بانه نيز فشارهاي بسياري از سوي دامپزشكي شهرستان به بنده و كار من وارد شده است.


نظر